Image Alt

Hakkımızda

Mimente;

Bilir ki; akıl ve becerilerini sahiplenen çocuklar, her adımını özgüvenle atar. Kendini bilir, yapabileceklerini bilir, aklına ve kendine güvenir… Her çocuk; kendine özgüdür, özgündür, farklıdır. Kendi yollarını keşfeder. Yollar zor da olsa, yol olmasa da… Hedeflediği yere ulaşır. Gerekirse kendi yolunu yaratır! Potansiyeli açığa çıkarıldığında, her şeyin yolunu bulur, kendi gibi olur.

Mimente, çocukların adım adım ilerledikleri bu yolda, onlara yol arkadaşı olmak, onları yola devam etmek için teşvik etmek ve kendi yollarını aydınlatmayı öğretmek için vardır. Misyonu, yol göstermekten öte, yol yaratmayı göstermektir. Çocukların sahip olduğu potansiyelin gerçeğe dönüşmesi için çalışır.

 Akıl ve Zekâ oyunları her yaş grubundan kişiye çabuk karar verme, çözüm odaklı düşünme, bir sonraki aşama hakkında fikir yürütme ve öngörme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkili ve yetkili şekilde kullanma becerisi kazandırır. Amacımız; merkezimize gelen her çocuğun yaşına uygun oyunları oynaması ve uzman kişiler tarafından gözlemlenmesi, yönlendirilmesi.